Zachodnie Forum Gospodarcze 2019

Zachodnie Forum Gospodarcze 2019

Skupiliśmy się na rynku niemieckim i startupach

Zachodnie Forum Gospodarcze ma już ugruntowaną pozycję w otoczeniu biznesu i na stałe wpisało się w promocję gospodarczą regionu. Ale ideą OPZL jest impreza gospodarcza, której zasięg wykracza poza województwo lubuskie i jest adresowana do wszystkich zainteresowanych także z sąsiednich regionów.

Celem Forum jest dyskusja, wymiana poglądów, poznanie najnowszych trendów gospodarczych, zidentyfikowanie szans i zagrożeń rozwoju przedsiębiorstw funkcjonujących w zachodniej Polsce. Kładziemy także nacisk na zacieśnienie kooperacji gospodarczej poprzez spotkania branżowe czy aktywny networking
w atrakcyjnej formie

2019 skupimy się na rynku niemieckim i startupach. A o właściwą reprezentację przedsiębiorstw zadbamy wspólnie z naszymi partnerskimi organizacjami pracodawców zrzeszonymi w Konfederacji Lewiatan, Związku Przedsiębiorców i Pracodawców oraz organizacjami z Niemiec: Industrie- und Handelskammer (IHK) Cottbus i Unternehmerverband Brandenburg-Berlin eV.

Tegoroczne Forum odbędzie się w terminie 2-4 października 2019 r. i  będzie miało charakter 3-dniowy z podziałem na poszczególne tematy:

2.10/Zielona Góra              Biznes po niemiecku
3.10/Zielona Góra              MB Startup Day
4.10/Nowa Sól                    Zachodni Kongres Innowacji

Pierwszego dnia przedsiębiorcy zarówno z Polski, jak i z Niemiec otrzymają szansę spotkania z doświadczonymi ludźmi biznesu, którzy przekażą praktyczną wiedzę, jak inwestować i zaistnieć w Niemczech.

Tego dnia odbędzie się również Business Mixer, który cieszy się ogromnym zainteresowaniem przedsiębiorców, oraz wieczorna integracja w klubie.

Drugi i trzeci dzień poświęcimy startupom.

Zaczniemy od MB Startup Day, organizowanego pod patronem firmy
MB Pneumatyka, firmy od lat promującej ideę współpracy biznesu z nauką w regionie. Przekazana wiedza będzie miała formę warsztatów, które dostarczą konkretną wiedzę i narzędzia, jakie są potrzebne do rozpoczęcia własnego biznesu.

A zakończymy w piątek w Parku Interior, gdzie zastanowimy się, w jaki sposób budować efekt synergii pomiędzy dużym, dojrzałym biznesem a startupami. Jego gośćmi będą m. in. przedstawiciele Fundacji Startup Poland, która jest organizatorem projektu Startupy w Pałacu (Projekt przy współudziale Kancelarii Prezydenta RP).

Jak co roku będzie również przestrzeń do prezentacji firm.

W tym roku wieczorna integracja, firmowana w poprzednich edycjach jako Biznes po godzinach, przyjmuje formułę  Lubuskiego Oktoberfestu.  Pierwszego dnia  Forum (2 października) zapraszamy  do rozmów i integracji w klimacie Bawarii.

ZFG 2019
Kongres HR 4.0

skontaktuj się
z nami

Organizacja Pracodawców Ziemi Lubuskiej

Biuro Zielona Góra

Adres:

ul. Reja 6
65-076 Zielona Góra

Telefon:

+48 68 327 18 81