Poprzednie edycje

Lubuskie Forum Gospodarcze 2014

Trzy dni spotkań i wymiany doświadczeń

Najwyższy czas pokazać, na co stać Lubuskie, jaki potencjał posiada, jak należy go wykorzystać i jaką rolę winni pełnić przedstawiciele władz lokalnych w kształtowaniu polityki gospodarczej.

Organizacja Pracodawców Ziemi Lubuskiej postawiła duży nacisk na promocję branży OZE, a gospodarzem pierwszego dnia LFG 2014 było Centrum Energetyki Odnawialnej PWSZ w Sulechowie.

Była mowa o inwestycjach, korzyściach, dokładne wyliczenia związane z poszczególnymi instalacjami. Przedsiębiorcy zgromadzeni na PANELU OZE otrzymali garść niezbędnych informacji, które pozwolą im zdecydować, czy i na jakich zasadach rozpocząć przygodę np. z kolektorami słonecznymi. CEO ogłosiło także konkurs na najbardziej innowacyjną firmę w tej branży. Wartość nagrody – 10 tys. zł. Niespodzianką był elektryczny autobus firmy Solaris.

Drugi dzień został poświęcony w dużej mierze przyszłości Aglomeracji Zielonogórskiej i Lubuskiego Trójmiasta. Tu szukaliśmy najlepszych pomysłów na rozwój gospodarczy południowej części woj. lubuskiego. Najgorętszym panelem był ten dotyczący inwestycji miedziowych. Kanadyjska spółka Miedzi Copper Corp. straciła przyznaną jej w styczniu koncesję na poszukiwania w obszarze „Bytom Odrzański”. Decyzja ministra środowiska jest niezrozumiała a tajemnicą poliszynela jest to, że za całym zamieszaniem stoi KGHM, który również starał się o koncesję, ale przegrał ze względu na przedstawienie gorszej oferty. W trakcie drugiego dnia poruszyliśmy również obszar związany z nową perspektywą finansową Unii Europejskiej. Przedsiębiorcy mogli otrzymać informację o możliwym dofinansowaniu, kierunkach i celach, jakie wytyczyła Komisja Europejska.

Trzeci dzień Lubuskiego Forum Gospodarczego 2014 poprowadziła kierownik Wydziału Turystyki w Urzędzie Marszałkowskim w Zielonej Górze Aleksandra Mrozek. Tym razem – wraz z cenionymi ekspertami branży – szukaliśmy najlepszych sposobów na pobudzenie tego sektora regionalnej gospodarki. Gdzie i jak się promować? Jaki produkt zaoferować turystom z Polski i zagranicy, w jaki sposób przekonać do siebie turystów i jaka jest rola instytucji publicznych we wsparciu przedsiębiorców branży turystycznej w Lubuskiem?

Lubuskie Forum Gospodarcze 2014 odbyło 17-19 października w Ruben Hotel i Zielonogórskiej Palmiarni. Uczestniczyło w nim ponad 300 osób: przedsiębiorcy z kraju i zagranicy, samorządowcy, przedstawiciele organizacji pozarządowych, parlamentarzyści (Sejm i Senat) i wielu znakomitych ekspertów.

Kongres HR 4.0

skontaktuj się
z nami

Organizacja Pracodawców Ziemi Lubuskiej

Biuro Zielona Góra

Adres:

ul. Reja 6
65-076 Zielona Góra

Telefon:

+48 68 327 18 81