Lubuskie Forum Gospodarcze 2014
Trzy dni spotkań i wymiany doświadczeń
Najwyższy czas pokazać, na co stać Lubuskie, jaki potencjał posiada, jak należy go wykorzystać i jaką rolę winni pełnić przedstawiciele władz lokalnych w kształtowaniu polityki gospodarczej.
Organizacja Pracodawców Ziemi Lubuskiej postawiła duży nacisk na promocję branży OZE, a gospodarzem pierwszego dnia LFG 2014 było Centrum Energetyki Odnawialnej PWSZ w Sulechowie.
Była mowa o inwestycjach, korzyściach, dokładne wyliczenia związane z poszczególnymi instalacjami. Przedsiębiorcy zgromadzeni na PANELU OZE otrzymali garść niezbędnych informacji, które pozwolą im zdecydować, czy i na jakich zasadach rozpocząć przygodę np. z kolektorami słonecznymi. CEO ogłosiło także konkurs na najbardziej innowacyjną firmę w tej branży. Wartość nagrody – 10 tys. zł. Niespodzianką był elektryczny autobus firmy Solaris.
Drugi dzień został poświęcony w dużej mierze przyszłości Aglomeracji Zielonogórskiej i Lubuskiego Trójmiasta. Tu szukaliśmy najlepszych pomysłów na rozwój gospodarczy południowej części woj. lubuskiego. Najgorętszym panelem był ten dotyczący inwestycji miedziowych. Kanadyjska spółka Miedzi Copper Corp. straciła przyznaną jej w styczniu koncesję na poszukiwania w obszarze „Bytom Odrzański”. Decyzja ministra środowiska jest niezrozumiała a tajemnicą poliszynela jest to, że za całym zamieszaniem stoi KGHM, który również starał się o koncesję, ale przegrał ze względu na przedstawienie gorszej oferty. W trakcie drugiego dnia poruszyliśmy również obszar związany z nową perspektywą finansową Unii Europejskiej. Przedsiębiorcy mogli otrzymać informację o możliwym dofinansowaniu, kierunkach i celach, jakie wytyczyła Komisja Europejska.
Trzeci dzień Lubuskiego Forum Gospodarczego 2014 poprowadziła kierownik Wydziału Turystyki w Urzędzie Marszałkowskim w Zielonej Górze Aleksandra Mrozek. Tym razem – wraz z cenionymi ekspertami branży – szukaliśmy najlepszych sposobów na pobudzenie tego sektora regionalnej gospodarki. Gdzie i jak się promować? Jaki produkt zaoferować turystom z Polski i zagranicy, w jaki sposób przekonać do siebie turystów i jaka jest rola instytucji publicznych we wsparciu przedsiębiorców branży turystycznej w Lubuskiem?
Lubuskie Forum Gospodarcze 2014 odbyło 17-19 października w Ruben Hotel i Zielonogórskiej Palmiarni. Uczestniczyło w nim ponad 300 osób: przedsiębiorcy z kraju i zagranicy, samorządowcy, przedstawiciele organizacji pozarządowych, parlamentarzyści (Sejm i Senat) i wielu znakomitych ekspertów.


Zobacz, co inni napisali o nas:
http://www.bizneslubuski.pl/aktualnosci/4437,lfg-2014-kompleksowe-podejscie-do-gospodarki-w-regionie-przedsiebiorcy-maja-glos
http://www.bizneslubuski.pl/aktualnosci/4670,lfg-2014-study-tour-po-lubuskim-trojmiescie-foto
http://eko-unia.org.pl/lfg-2014-dlaczego-na-forum-zajmiemy-si-oze/
http://www.parkinterior.pl/parkinterior/News/LFG-2014-STUDY-TOUR-po-Lubuskim-Trojmiescie